IPC - Slovakia s.r.o., Čierne 1038, 023 13 Čierne

Kategórie

Špeciálne odevy

Pracovné oblečenie nie sú len klasické monterkové nohavice či blúza. Veľa špecifických profesií požaduje špeciálne pracovné odevy, ktoré spĺňajú určite vyššie požiadavky oproti klasickým odevom. Týmito špeciálnymi odevmi sú:

  • Antistatické pracovné oblečenie je základom v mnohých pracovných odvetviach. Antistatické nohavice, antistatické bundy či mikiny môžu byť nevyhnutnou súčasťou na ochranu bezpečnosti Vašich pracovníkov. Elektrostatický výboj (ESD) môže poškodiť citlivé elektrické zariadenia a spôsobiť požiar alebo aj výbuch. Okrem toho môže dôjsť k požiaru, výbuchu alebo poškodeniu zariadenia aj z nepatrnej iskry a uvoľní sa pri tom elektrostatická energia. Všade tam, kde existuje možnosť vzniku elektrostatických javov alebo prác zahŕňajúcich horľavé materiály vrátane rozpúšťadiel a farieb, je nevyhnutné nosiť antistatický pracovný odev určený na zabránenie elektrostatickým výbojom.
     
  • Montérky a doplnky pre zváračov - sú jedným z typov osobných ochranných pomôcok, ktoré sa používajú na ochranu zváračov pred rozstrekom kovov a vysokým teplom pomocou ohňovzdorných alebo tepelne izolačných materiálov. Konštrukčné látky zváračských odevov sa líšia, najvyužívanejším materiálom je však koža. Niektoré odevy sa vyrábajú v kombinácii s inými.
     
  • Pilčícke odevy - sú vhodné pre prácu s motorovou pílou sú vo vnútri vyplnené poväčšine balistickými vláknami známymi ako aramidové vlákna. Keď sa reťazová píla stretne s vonkajšou vrstvou, tieto vlákna sa vytiahnu z nohavíc do motora reťazovej píly, čo spôsobí jej zaseknutie. Reťazová píla sa potom zastaví a zabráni ďalšiemu poškodeniu, prípadne aj možnému zraneniu používateľa. Protiporézne odevy sa používajú hlavne pri lesných prácach, pretože znižujú riziko zranení, ktoré môžu pri tejto práci nastať. Náš sortiment je dostupný v rôznych štýloch, farby sa prevažne hýbu v zeleno-oranžovej alebo červenej kombinácii.
Pilčícke odevy
Zváračské odevy
Antistatické (ESD) odevy

Stránky

Potrebujete poradiť?
Neváhajte nás kontaktovať!

Zavolajte nám
+421 907 740 777

Napíšte nám
info@chransa.sk

Záruka ceny

Expedícia do 48 hodín

Široký výber produktov

Autorizovaný predajca