IPC - Slovakia s.r.o., Čierne 1038, 023 13 Čierne

Kategórie

Jednorazové a potravinárske rukavice

Jednorázové rukavice vytvárajú dokonalú ochrannú bariéru pred tekutinami, sú odolné chemikália, proti vírusom, slabším rozpuštadlám ale aj farbám. 

Jednorázové, potravinárske a zdravotnícke rukavice môžete zakúpiť v nasledujúcich variantoch podľa použitého materiálu: 

  • Jednorázové vinylové rukavice – Vyrábajú sa zo syntetických materiálov ako napríklad PVC.  Sú menej odolnejšie na chemikálie, ľahšie sa pretrhnú, majú pevný menej prispôsobivý tvar, avšak sú cenovo najdostupnejšie. Vinylové rukavice sú vhodné na styk s potravinami a tukmi.
  • Jednorázové latexové rukavice – Vyrábajú sa z prírodného kaučuku. Sú pohodlné, flexibilné, poskytujú výborný cit pri práci, poskytujú dobrú ochranu pred infekciami a proti vírusom, sú tenké avšak náchylné na roztrhnutie. Latexové rukavice sú vhodné ako zdravotnícke rukavice a vyšetrovacie rukavice a do laboratórií.
  • Jednorázové nitrilové rukavice – Vyrábajú sa zo syntetického nitrilu. Sú najobľúbenejšie vďaka všestranným vlastnostiam. Nie sú tak elastické ako napríklad latexové, avšak sú odolnejšie na roztrhnutie, sú odolnejšie chemikáliám, farbám a slabším rozpúšťadlám.

Pudrované jednorázové rukavice alebo nepudrované jednorázové rukavice?

  • Jednorázové rukavice s púdrom obsahujú kukuričný škrob, ktorý uľahčuje navliekanie a vyzliekanie rukavíc. Kukuričný prášok čiastočne pohlcuje pot. Pudrované jednorázové rukavice nie sú vhodné na prácu s potravinami.
  • Jednorázové rukavice bez púdru sú drahšie, preto že proces čistenia chlórovaním je náročnejší a zdĺhavejší. Nepudrované jednorázové rukavice sú všestrannejšie použiteľné keďže nezanechávajú čiastočky púdru.

Alergia na latexové rukavice? Vhodnejšia voľba budú nitrilové jednorázové rukavice alebo vinylové jednorázové rukavice preto že neobsahujú latexový proteín.

Zdravotnícke rukavice alebo lekárske rukavice sú označené normou EN 455. Zdravotnícke rukavice chránia lekára pred prenosom telesných tekutín a vírusov.

Jednorázové rukavice proti vírusom a chemikáliám sú označené normou EN ISO 374-5 - Ochranné rukavice proti nebezpečným chemikáliám a mikroorganizmom.

Vybrané kategórie
  • Materiál:
    • Vinyl 

Potrebujete poradiť?
Neváhajte nás kontaktovať!

Zavolajte nám
+421 907 740 777

Napíšte nám
info@chransa.sk

Záruka ceny

Expedícia do 48 hodín

Široký výber produktov

Autorizovaný predajca